Pirita majandusgümnaasiumis toimunud meediakonverentsil arutleti sõna vabaduse, sõna võimu, meedia- ja väljendusvabaduse ning sõltumatuse üle.

Vandeadvokaat Robert Sarv andis lastele praktilisi näpunäiteid: “Poliitilise korrektsuse ja võimendatud sallivuse taustal oleme kohati ära unustanud tõe rääkimise oskuse. Tuleb aru saada, kus läheb laimamise ja tõe rääkimise piir. Kõigel, mis te ütlete, on mõju. Kui te ütlete kellelegi, et ta on varas või valetaja, siis selleks peavad olema väga head vettpidavad tõendid. Kui teil neid tõendeid ei ole, siis sealt lähebki see piir. Teine kategooria on hinnangud, mis on väga subjektiivsed. Kui hinnangu väljendus on liiga vihkav või kutsub üles kedagi mõnitama, siis see arvamus ei ole okei. Kui te soovite kellelegi halvasti öelda, ja see ei ole seotud tõe rääkimisega, siis soovitan seda kindlasti mitte teha internetis.”

https://maaleht.delfi.ee/uudised/ei-madise-lauristin-lobjakas-ega-tuntud-vandeadvokaat-soovita-noortele-soimu-ja-laimamist-kui-sonavabaduse-tooriistu?id=88734195&fbclid=IwAR17pDEuWm5kJQEfhOLWFsJFtGAk_gJcp1ufDoxCZfaBr1qLhI37B_hfG0w